Najlepsze seriale detektywistyczne

Criminal Minds

„Criminal Minds” to bez wątpienia jeden z najlepszych seriali detektywistycznych, jakie istnieją. Jest to produkcja telewizyjna przedstawiająca pracę specjalnej jednostki FBI, która specjalizuje się w analizie psychologii i osobowości morderców i psychopatów. Aby rozwiązać zbrodnie, agenci ci nie opierają się wyłącznie na dowodach, ale przede wszystkim chcą wejść w głąb umysłu zabójcy, aby zrozumieć jego motywacje i móc przewidzieć jego ruchy.

Szybko rozwijająca się seria z dobrze nakreślonymi postaciami. Każdy odcinek opowiada historię innego mordercy i w ten sposób poznajemy różne motywacje i widzimy jedne z najbardziej brutalnych przypadków morderców, jakie moglibyśmy sobie wyobrazić. Włosy stają dęba, gdy dowiadujemy się, że niektóre odcinki oparte są na prawdziwych wydarzeniach… W portalu http://www.przestepcy.pl poznasz niektóre prawdziwe historie morderstw.

Luther, kolejny obowiązkowy serial detektywistyczny

W 2010 roku w BBC w Londynie odbyła się premiera „Luthera”, serialu, który pozbawił nas wszystkich mowy dzięki dobrze zarysowanej fabule i swojemu osobliwemu bohaterowi. W tej produkcji występuje Idris Elba, aktor grający detektywa o uprzywilejowanym umyśle, który dla wielu jest prawdziwym geniuszem. Obecnie jednak przechodzi trudny okres w swoim życiu, ponieważ ma epizody złości, nad którymi nie umie zapanować.

„Luther” to prawdziwa perełka wśród seriali detektywistycznych, a ma tylko trzy mistrzowskie sezony po 14 odcinków każdy. Przedstawione tu postacie są bardzo dobrze dopracowane, a na dodatek serial ma nienaganne zdjęcia.

Twin Peaks

Oczywiście nie mogliśmy stworzyć artykułu o najlepszych serialach detektywistycznych bez poruszenia tematu jednej z najbardziej udanych serii ostatnich czasów. Mowa o „Twin Peaks”, produkcji, która stała się „winowajcą” tego, że wśród mężczyzn znów modne stało się używanie beretów. Żarty na bok, ten serial to arcydzieło stworzone przez jednego z najbardziej niesamowitych reżyserów i scenarzystów: David Lynch.

W „Twin Peaks” poznajemy historię detektywa, który pogrąża się w rozwiązywaniu zagadki dziwnej zbrodni. Jest to historia opowiedziana w najczystszym stylu Lyncha, gdzie to właśnie splątanie jest głównym bohaterem. Fascynująca historia osadzona na Zachodzie z niezapomnianymi postaciami, które odcisnęły swoje piętno na wielu widzach.

Hannibal – tajemniczy serial, o którym powinieneś wiedzieć

„Hannibal” można uznać zarówno za serial grozy, jak i za serial detektywistyczny, bo jest jednym i drugim. Jest to produkcja, która inspirowana jest udanym filmem „Milczenie owiec” z Anthonym Hopkinsem w roli głównej, gdzie poznajemy Hannibala Lectera, kanibala o umyśle psychopaty.

W tym serialu cofamy się do lat młodości głównego bohatera, a co za tym idzie, poznajemy doktora Lectera jako młodego człowieka, znanego psychiatrę, który będzie zajmował się pomocą FBI w rozwiązywaniu przestępstw. Posiada on szczególną zdolność do wykrywania psychopatycznych morderców i z tego powodu jego współpraca z Wil Grahamem, policyjnym detektywem, będzie niezbędna.