Krótka wycieczka po filmach hazardowych

film

Prawda jest taka, że Hollywood skutecznie zmieniło rozgrywkę hazardową w ekscytującą przygodę. I nie chodzi o to, że gra w blackjacka lub pokera nie jest ekscytująca w prawdziwym życiu. Po prostu zyskuje bardziej na swoim uroku, gdy temat hazardu pojawia się na srebrnym ekranie.

Oglądając film, widzowie mogą wyczuć napięcie dzięki świetnej grze aktorskiej, starannie dobranym ujęciom i dobrze zaprojektowanym scenografiom. W niektórych przypadkach sceny hazardowe zawierają nawet bardzo interesujące dialogi, podczas gdy w innych hazard może być źródłem śmiechu.

Oto krótka podróż przez filmy o tematyce hazardowej:

Swingers (1996)

Zanim Jon Favreau zaczął reżyserować wysokobudżetowe filmy, napisał też scenariusze. A do tego wyreżyserował niektóre z nich. Swingers to film, który powstał w oparciu o doświadczenia Favreau. Jedna z najciekawszych scen w filmie oczywiście dotyczy hazardu.

W tym filmie zapada w pamięć scena z blackjackiem. Bohaterami są tutaj Trent i Mike. Trent sugeruje, żeby Mike podwoił swój zakład za 100 USD po tym, jak uzyskał 11 punktów. Mike nie był co do tego przekonany i nawet pokłócił się ze swoim przyjacielem. Jednak w końcu uległ. Krupier ostatecznie wygrał i obaj przyjaciele przeszli do stołu z niższymi stawkami.

Rounders (1998)

Zanim Matt Damon zagrał w Ocean’s 11, grał głównego bohatera w filmie Rounders. Przed odegraniem scen Damon musiał przejść przez pewien „samouczek” dotyczący gry w pokera, przygotowując się do swojej roli.

W przeciwieństwie do innych filmów z tej listy Rounders zawiera sporo rozgrywki pokerowej. Najciekawszy jest pojedynek finałowy między Michaelem McDermottem (Damon), a Teddym „KGB” (John Malkovich). Film podkreśla również urok pokera na wysokie stawki i związane z nim niebezpieczeństwa.

Casino Royale (2006)

Lista gier hazardowych w filmach nigdy nie będzie kompletna bez wzmianki o tej perełce. Jakby nie było, scena hazardowa zapewnia również dramaturgię i emocje. Czy można sobie wyobrazić, że nasz przeciwnik wraca do gry po niezłym bałaganie, a do tego po celowym zatruciu?

Tak właśnie dzieje się w jednym z najbardziej legendarnych meczów pokerowych, podczas którego James Bond (Daniel Craig) musi wygrać kolosalną sumę pieniędzy, aby przeciwdziałać finansowaniu terrorystów.

21 (2008)

Opierając się na bestsellerowej książce Bena Mezricha „Bringing Down the House”, 21 śledzi grupę studentów MIT, których profesor matematyki uczy nielegalnego liczenia kart. Jest to zabawna historia, która służy również jako przestroga: połączenie oszustwa i hazardu może spowodować wiele problemów.

Sytuacje, jakie Mezrich przedstawia w swojej książce, opierają się na prawdziwych wydarzeniach, w których uczestniczył zespół MIT Blackjack Team. Grupa ta używała liczenia kart, aby pokonać kasyna w blackjacku. Liczenie kart można najlepiej opisać jako zapamiętywanie rozdanych kart.

Ocean’s 11 (2001)

Ten film opowiada historię grupy złodziei, którzy postanowili obrabować trzy kasyna – wszystkie należące do jednej osoby. Oczywiście nie jest zaskakujące, że dzieje się to w środowisku hazardowym. Jedna z najlepszych scen filmu pojawia się na wczesnych etapach: kiedy postać George’a Clooneya, Danny Ocean, wychodzi z więzienia, a następnie rekrutuje w swoje szeregi wieloletniego współpracownika Rusty’ego, którego gra Brad Pitt.

Rusty uczy młodych aktorów z Hollywood, jak grać w pokera. Jednak wyraźnie widzi, że nie są w stanie zrozumieć tych lekcji. W pewnym momencie do Rusty’ego dołącza Danny Ocean i razem postanawiają ograć hollywoodzkie gwiazdy.

A jeżeli wstąpisz na naszą drugą stronkę, będziesz mógł zgarnąć bonus bez depozytu na hazardowy.pl, który będziesz mógł wykorzystać w jednych z najlepszych kasyn internetowych dostępnych w dzisiejszym świecie hazardu online.

The Man With The Golden Arm (1955)

Jest to film wyreżyserowany przez Otto Premingera i wprowadzony na ekran przez Waltera Newmana, Lewsa Meltzera i Bena Hechta. Fabuła oparta jest na powieści Nelsona Algrena. W głównej obsadzie znaleźli się Frank Sinatra, Eleanor Parker, Kim Novak, Arnold Stang i Darren McGavin.

Jest to historia osoby uzależnionej od heroiny, która pozbywa się tego śmiertelnego nałogu w więzieniu i zaczyna prowadzić tam czyste życie. Zarówno film, jak i historia stają się interesujące, gdy główny bohater, Frankie Machine, wychodzi z więzienia tylko po to, aby się przekonać, że bardzo trudno jest prowadzić czyste życie na zewnątrz.

Warto wspomnieć, że za swoją rolę Sinatra został nominowany do nagrody dla najlepszego aktora przez Nowojorskich Krytyków Filmowych i BAFTA. Fabuła pełna jest zwrotów akcji, a Frankie Machine w rezultacie znowu trafia do więzienia. Następnie wychodzi za kaucją i bierze udział w biznesie karcianym, spędzając całą dobę bez przerwy przy stole pokerowym.