5 książek opartych na prawdziwych wydarzeniach

Zdarzają się historie mrożące krew w żyłach, historie smutne, historie o samodoskonaleniu, a nawet historie o miłości, które wydają się być prosto z wyobraźni autora. „To nie może być prawda” – myśli większość czytelników. Pozwolę sobie stwierdzić, że niekóre scenariusze w książkach pisze samo życie. Dziś polecamy Wam 5 książek opartych na prawdziwych wydarzeniach.

1. Z zimną krwią (Truman Capote, 1965)

Kiedy Capote usłyszał o poczwórnym morderstwie w Kansas 15 listopada 1959 roku, postanowił pojechać tma, by zbadać, co się stało. Po tysiącach notatek i kilku latach pisania powstała A sangre książka Z Zimną krwią, powieść, którą gorąco polecamy jako wprowadzenie do świata literatury faktu.

2. Żółty świat (Albert Espinosa, 2008)

Jest to książka samopomocowa, której autorem jest Albert Espinosa. Opowiada w niej o swoich odkryciach i doświadczeniach życiowych podczas lat, w których żył z rakiem.  Bez wątpienia jest to książka, którą polecamy, aby dowiedzieć się, jakie rzeczy w życiu należy traktować priorytetowo, a także aby przeanalizować wydarzenia w Twoim życiu.

3. Ja, Klaudiusz (Robert Graves, 1934)

Jest to wspaniała relacja z osobistego punktu widzenia o życiu pierwszych czterech cesarzy Rzymu. Klaudiusz, narrator powieści, poprzez swoją narrację odbywa podróż w przeszłość, wspominając swoje dzieciństwo i młodość. Ta powieść Roberta Gravesa stała się bestsellerem w XX wieku. Niewątpliwie praca więcej niż godna polecenia dla miłośników historii grecko-łacińskiej.

4. Komu bije dzwon (Ernest Hemingway, 1940)

Hemingway napisał tę powieść po tym, jak był korespondentem podczas hiszpańskiej wojny domowej. Książka opowiada historię Roberta Jordana, amerykańskiego profesora pracującego w Hiszpanii, który walczy po stronie republikańskiej jako specjalista od materiałów wybuchowych. Polecamy tę książkę osobom zainteresowanym poznaniem hiszpańskiej wojny domowej. W portalu https://poczytam.pl znajdziesz informacje o innych utworach autora.

5. Romanow: Kronika zakończenia (VV AA, 2018)

Jest to zbiór listów pisanych między carem Rosji Mikołajem I a jego żoną i carycą Aleksandrą w latach 1917-1918. Jest to prawdziwe świadectwo historyczne rodziny cesarskiej, zamordowanej podczas rewolucji. Bez wątpienia ta książka jest idealna dla tych, którzy lubią historyczne powieści epistolarne.