Jak podłączyć soundbar do telewizora? Krótki poradnik dla każdego

Soundbar to urządzenie, w które powinien wyposażyć się każdy miłośnik dźwięku najwyższej jakości. Choć współczesne telewizory proponują nam dobre brzmienie, nie jest ono jednak na tak wysokim poziomie, jak z tym dodatkowym sprzętem. Soundbar może składać się z jednego, dwóch lub nawet dziewięciu głośników, co jest prawdziwą gratką dla melomanów. Dzięki temu możemy mieć jeszcze lepsze wrażenia z oglądania filmów, koncertów czy rozgrywek sportowych. Dowiedzmy się, jak podłączyć soundbar do telewizora.

Jak podłączyć soundbar do telewizora?

Istnieją cztery metody połączenia soundbara z telewizorem. Wiele zależy przede wszystkim od tego, na jaki model i od jakiej firmy się zdecydujemy. Pierwsza opcja to połączenie za pomocą kabla optycznego. Najczęściej nie jest on dodawany do zestawu, więc trzeba zakupić go osobno. Jedną stronę kabla włącza się do soundbara w miejsce opisane jako „optical in”, natomiast drugi koniec wpina się do odbiornika w miejscu „optical out”. Następnie w soundbarze wybieramy źródło D.IN, a w telewizorze (w ustawieniach dźwięku) „wyjście audio/optyczne”.

Podłączenie soundbara przez Bluetooth

Jeśli dane urządzenie obsługuje technologię Bluetooth, wystarczy sparować je z telewizorem. W zależności od danego sprzętu parowanie może wyglądać nieco inaczej. Najczęściej jednak na listwie soundbara lub pilocie do niego umieszczony jest przycisk „źródło/source”, który trzeba przytrzymać. Następnie zmieniamy źródło dźwięku w opcjach telewizora i gotowe.

Podłączenie soundbara poprzez kabel HDMI

Kabel HDMI najczęściej jest dodawany do zestawu wraz z soundbarem. Aby połączyć oba urządzenia za jego pomocą, jedną końcówkę wpinamy do telewizora w miejscu złącza HDMI ARC, a drugą do wejścia HDMI OUT ARC w soundbarze. Następnie, tak jak w poprzednich przypadkach, zmieniamy źródło dźwięku w ustawieniach odbiornika.

Podłączenie soundbara przez Wi-Fi

Połączenie Wi-Fi, tak jak i poprzez Bluetooth, ma tę zaletę, że nie musimy wykorzystywać żadnych kabli, które się plączą i negatywnie wpływają na estetykę kącika telewizyjnego. Jeśli chcemy sparować telewizor i soundbar za pomocą Wi-Fi, najlepiej uaktywnić w nich połączenie internetowe. Sprzęty powinny mieć tę samą częstotliwość łącza. W pierwszej kolejności należy uaktywnić Wi-Fi w soundbarze, wciskając przycisk „źródło”. Następnie w zależności od danego modelu należy pobrać aplikację, dzięki której będzie możliwe sterowanie soundbarem.

Telewizja HIWAY – odkryj nowoczesne źródło rozrywki

Jeśli chcesz mieć możliwość decydowania o tym, co oglądasz, zdecyduj się na ofertę INEA. Telewizja ta umożliwia wybór paczek tematycznych, np. Film, Kids, Sport czy Document, które zawierają kanały o tematyce, która najbardziej cię interesuje. Co ciekawe, INEA telewizja daje możliwość zmiany wybranych pakietów, kiedy tylko chcesz.

Telewizja HIWAY to światłowodowa telewizja gwarantująca najwyższą jakość obrazu i dźwięku, nawet w 4K. Dlaczego warto postawić na INEA? Telewizja światłowodowa to swoboda wyboru, atrakcyjne ceny oraz wiele dodatkowych funkcji, np. nagrywania, przewijania programów oraz opcja Multiroom umożliwiająca oglądanie wybranych programów na nawet 5 odbiornikach jednocześnie.

Przeczytaj również