Najlepsze gry na NES

Na konsole Nes powstało wiele wspaniałych tytułów. Dzisiaj pokażę wam najlepsze z nich. Są to gry, które wiele osób może kojarzyć z dzieciństwa ale może są tu też takie których nie znacie a warto się nimi zainteresować.

Pierwszym tytułem będzie wszystkim znany i lubiany Super Mario Bros. Gra, która jest chyba najbardziej znanym tytułem na konsole Nes. Nie ma gracz, który nie kojarzyłby tego tytułu. Pierwszy Mario jest grą platformową, w której naszym zadaniem jest uratować księżniczkę z zamku. Na naszej drodze staje Bowser, który ją porwał i uwięził. Po drodze przyjdzie na zmierzyć się z wieloma przeciwnikami i najróżniejszymi poziomami. Jest to naprawdę porządna gra.

Kolejnym Tytułem jest The Legend of Zelda. Gra, która jak na swoje czasy była bardzo zaawansowana. Wcielamy się w niej w Linka a naszym zadanie jest uratować świat Hyrule. W Zeldzie zmierzymy się z wieloma przeciwnikami, będziemy musieli pokonać masę bossów i zdobywać coraz to lepszy ekwipunek aby być w stanie pokonać wszelkie przeciwności. The Legend of Zelda to świetna gra na wiele godzin wspaniałej zabawy.

Trzecią grą jest Battletoad, który jest jedną z najcięższych do przejścia tytułów na świecie. W grze przyjdzie nam wcielić się w Ropucha, którego zadaniem jest uratować świat przed złą królową. Aby ukończyć grę będziemy musieli przejść 14 ciężkich poziomów, zmierzyć się z wieloma przeciwnikami i pokonać kilka bossów. To wszystko musimy zrobić posiadając kilka żyć i trzy kontynuacje jeżeli je stracimy musimy zaczynać naszą przygodę od początku. Battletoad jest ciekawie zrobiony dobrze zaprogramowany i niesamowicie grywalny.

Następną grą jest Duck Hunt. Kolejna bardzo znana gra, która wykorzystuje specjalny pistolet dostępny w zestawie z konsolą Nes. Duck Hunt jest to gra, w której musimy strzelać w kaczki celując w ekran telewizora. Kiedy zdobędziemy odpowiednią ilość punktów zostajemy przeniesieni do następnego poziomu. Gar bardzo fajna z ciekawym gameplayem.

Ostatnią na dzisiaj grą jest Contra. Tytuł znany i lubiany przez wielu retro graczy. W Contrze wcielamy się w komandosa a naszym celem jest przeciwstawić się kosmicznej grupie red falcon. Gra nie jest długa posiada tylko 10 poziomów. Mimo to wielu graczy spędza na niej dziesiątki godzin ponieważ nie jest to prosty tytuł. Do dyspozycji mamy tylko 3 życia, które w bardzo łatwy sposób możemy stracić. Mimo tego jest to świetna gra z wieloma przeciwnikami, bossami i dobrze zrobionymi poziomami.