Gdzie we Wrocławiu warto uczyć się niemieckiego?

Szukasz kursu języka niemieckiego we Wrocławiu dla swojego dziecka albo swoich współpracowników? A może to Ty chcesz nauczyć się mowy naszych zachodnich sąsiadów? Przekonaj się, czym jest efektywna metoda nauki „żywego języka” w formule 50:50 i sprawdź, która wrocławska szkoła języków obcych z niej korzysta.

Nauka języka niemieckiego we Wrocławiu inna niż wszystkie

Metoda pół na pół polega na równym przekazywaniu wiedzy o gramatyce języka niemieckiego i wzmacnianiu umiejętności swobodnego, płynnego rozmawiania po niemiecku. To autorski pomysł założycielki wrocławskiej szkoły języków obcych GERelis. W szkole kursanci nie korzystają z podręczników, ale od pierwszych minut kursu zachęcani są do swobodnego komunikowania się. Tajemnica efektywności tej metody tkwi w kompetencjach osób, które prowadzą kurs języka niemieckiego Wrocław w GERelis. W grupach semestralnych, które pracują w formule 50:50, zawsze obecny jest duet native speaker i profesjonalny lektor języka niemieckiego.

Język niemiecki to jeden z najbardziej pożądanych języków na rynku pracy

Wszystkie zajęcia grupowe prowadzone są w niewielkich grupach od 4 do 6 osób. Dzięki temu prowadzący mogą zwracać baczną uwagę na prawidłowość używanych struktur gramatycznych, a także właściwą wymowę i akcent. Wszystkie lekcje prowadzone są metodą bezpośrednią i naturalną, na „żywym języku”. Mała liczebność grup sprawia, że każdy kursant zabiera głos wielokrotnie w trakcie każdych zajęć.

Nie używa się żadnych książek do nauki języka niemieckiego, w tym jakichkolwiek podręczników. Pracownicy szkoły samodzielnie opracowują materiały, tak aby jeszcze lepiej pasowały do idei kursu języka niemieckiego w formule 50:50.

Jak wyglądają zajęcia w ramach kursu języka niemieckiego we Wrocławiu?

Podstawowym założeniem każdego z kursów języka niemieckiego jest nabycie umiejętności możliwie najbardziej płynnego mówienia w obcym języku, biorąc pod uwagę poziom zaawansowania. Kadra wspiera w swobodnym wypowiadaniu się, a jednocześnie kładzie duży nacisk na to, aby każda wypowiedź była prawidłowa pod względem użytych struktur gramatycznych i wymowy.

Godziny, które szybko i w przyjaznej atmosferze płyną na zajęciach w ramach kursu języka niemieckiego we Wrocławiu, to jednak nie wszystko, na co mogą liczyć słuchacze szkoły języków obcych GERelis. Sposobem na konwersacje w naturalnych sytuacjach są warsztaty teatralne, a nawet kulinarne, w których trakcie można smacznie zjeść i porozmawiać po niemiecku.

Kursy grupowe prowadzone są tak, aby co semestr uczestnicy przeskakiwali na kolejny poziom znajomości języka niemieckiego. Jeżeli chcesz jeszcze przyspieszyć prędkość nauki, zdecyduj się na zajęcia indywidualne z native speakerem, dostępne dla osób, które znają niemiecki co najmniej na poziomie B2. Do wyboru masz też kurs intensywny, który może trwać 2 lub 4 tygodnie i odbywać się również podczas letnich wakacji.

Co wyróżnia szkołę języków obcych GERelis we Wrocławiu?

Najważniejszym wyróżnikiem jest brak książek do nauki języków obcych. Zajęcia opierają się na rozmawianiu o codziennych sytuacjach, dzięki czemu kursantom łatwiej przełamać barierę językową i porozumieć się z obcokrajowcem. Siedziba szkoły mieści się w centrum Wrocławia w klimatyzowanej kamienicy przy ul. Oławskiej, w pobliżu Rynku i Galerii Dominikańskiej. Ma też swoich ambasadorów dobrej atmosfery, czyli czworonogi adoptowane ze schroniska, które umilają kursantom oczekiwanie na rozpoczęcie zajęć.